Կողմերը քննարկել են շվեյցարական առաջատար բուհերի հետ համագործակցության հեռանկարները
Հայ-Ռուսական համալսարանի ռեկտոր Արմեն Դարբինյանը փետրվարի 7-ին հյուրընկալել էր Հայաստանի Հանրապետությունում Շվեյցարիայի արտակարգ և լիազոր դեսպան Լուկաս Ռոզենկրանցին։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել էին ՀՌՀ-ի և շվեյցարական բուհերի միջև համագործակցությունը՝ ներկայումս իրականացվող նախագծերի համատեքստում։
Կողմերը փոխադարձ պատրաստակամություն էին հայտնել ընդլայնելու համալսարանական շփումները, ինչպես նաև քննարկել էին շվեյցարական առաջատար բուհերի հետ տեխնոլոգիական համագործակցության հեռանկարները։
ՀՌՀ-ի ռեկտորն ընդգծել էր նաև, որ պատրաստ է զարգացնել համագործակցությունը ոչ միայն բուհերի, այլ նաև Շվեյցարիայի առաջատար գիտական կենտրոնների հետ, այդ թվում՝ Ժնևի համալսարանի հայագիտության և ռուսագիտության կենտրոնների հետ։

Посол Швейцарии Лукас Розенкранц встретился с ректором РАУ Арменом Дарбиняном
Стороны обсудили реализуемые и развивающиеся проекты взаимодействия университета со швейцарскими вузами.
Российско-Армянский университет 7 февраля посетил Чрезвычайный и Полномочный посол Швейцарии в Армении Лукас Розенкранц.
С ректором РАУ Арменом Дарбиняном дипломат обсудил реализуемые в настоящее время и развивающиеся проекты взаимодействия университета со швейцарскими вузами.
"Был затронут вопрос о возможностях технологического взаимодействия с ведущими швейцарскими университетами. Была выражена обоюдная готовность к расширению университетских контактов", - подвёл итоги встречи ректор Армен Дарбинян.
Он отметил также, что сотрудничество готовы развивать не только с университетами, но и с ведущими научными центрами Швейцарии, в том числе с центрами русистики и арменистики Женевского университета.